top of page
  • Zdjęcie autoraSlow Homes Club

Przede wszystkim ekologia

Nasze realizacje wymagają mniej materiałów do budowy i są oszczędne energetycznie – zużywają około 20 do 30% energii większości przeciętnych domów w Polsce.Można je wyposażyć w panele słoneczne i korzystać ze studni głębinowej, dzięki czemu możesz żyć poza siecią. Zaprojektowane z myślą o ekologii, można je łatwiej umieścić w pobliżu natury.

Ekonomiczny, ekologiczny, nastawiony na społeczność, bez hipoteki – jak można tego nie lubić?

Styl życia i wartości są tu głównymi siłami napędowymi :ochrona środowiska i chęć spędzania większej ilości czasu z rodziną. Moda na małe domy nie jest przypisana do wieku ale większość to młodzi profesjonaliści… chcą wyrwać się z miasta lub przynajmniej mieć gdzie się schronić przed miejskim zgiełkiem. Około połowa deklaruje, że chce mieszkać w swoim małym domu na pełny etat; inni używają ich jako domów wakacyjnych lub je wynajmują.


Mały dom to świat oparty na wartościach.

Zrównoważony rozwój jest wysoko na liście wartości wielu ludzi – małe domy mają bardzo niski ślad węglowy – wzmocniony przez wykorzystanie energii słonecznej, naturalne źródło wody czy kompostowanie toalet.


Trend zrównoważonego rozwoju jest teraz jednym z najważniejszych dla światowej gospodarki Mapy Google budują nowy model wyznaczania tras, który optymalizuje pod kątem niższego zużycia paliwa w oparciu o nachylenie dróg i natężenie ruchu. Wykorzysta dane dotyczące emisji oparte na testach w różnych samochodach i typach dróg, opierając się na spostrzeżeniach z Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej rządu USA. Od czasu kiedy, wiele miast na całym świecie ustanowiło strefy niskiej emisji, Mapy Google pracują również nad alertami, aby pomóc kierowcom lepiej zrozumieć, kiedy będą poruszać się po jednej z tych stref.

Ekologiczne trasy zostaną uruchomione w USA jeszcze w tym roku, a globalna ekspansja w drodze, napisał Google w poście na blogu.


Zrównoważony rozwój jest systematyczną koncepcją odnoszącą się do ciągłości ekonomicznych, społecznych, instytucjonalnych i środowiskowych aspektów społeczeństwa ludzkiego. Charakterystyczne dla procesu lub stanu jest to, że projekt może być utrzymywany na pewnym poziomie w nieskończoność. Komisja Brundtlanda Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1987 roku zdefiniowała zrównoważony rozwój jako "rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez uszczerbku dla zdolności przyszłych pokoleń do zaspokajania własnych potrzeb"


W Slow Homes Club realizujemy inwestycje, które od początku do końca są oparte o poszanowanie ekologii, wywarzane także dla przyszłych pokoleń. Wypoczynek czy zarabianie na wynajmie wakacyjnym naszego domku to komfort poszanowania najważniejszych wartości dla człowieka.

bottom of page