top of page
  • Zdjęcie autoraSlow Homes Club

Małe jest piękne - czyli dlaczego Elon Musk wybrał małe domy

Zaktualizowano: 15 lut 2022

Tak jak minimalizm miał swój moment w architekturze tak teraz przyszła kolej na ruch małych domów. Slow Homes Club rozumie, dlaczego w przypadku domów małe jest piękne.W świecie projektowania domów dokonuje się rewolucja. Wzrasta szum wokół trendu małych domów – ruchu architektonicznego i społecznego, który opowiada się za zmniejszaniem przestrzeni życiowej. Jest prawie 2,5 miliona postów na Instagramie z hashtagiem #tinyhouse Ogromna liczba obserwowanych w Social Mediach i rosnąca liczba filmów dokumentalnych i seriali telewizyjnych, takich jak serial Netflix-a ,, Ludzie z małych domków’’ Watch Tiny House Nation | Netflix Official Site


Korzenie ruchu małych domów sięgają XIX-wiecznego amerykańskiego przyrodnika i eseisty Henry'ego Davida Thoreau, którego książka Walden (1854) jest inspirującą medytacją na temat prostego życia w naturalnym otoczeniu.

Jay Shafer, „ojciec chrzestny małych domów”, stał na czele nowoczesnego ruchu, kiedy zbudował mały domek na kółkach i napisał książkę The Small House Book w 1999 roku. Shafer założył firmę Tumbleweed Tiny House, zanim skupił się na działalności społecznej. Autor Jay Shafer osobiście zbudował tuzin maleńkich domów i mieszkał w 3 różnych. Jest uznawany za lidera Ruchu Małych Domów w USA.
Idea tego, że mniej miejsca i rzeczy, może stworzyć w naszym życiu miejsce na ważniejsze sprawy przyciąga.

Jednym z najbardziej znanych orędowników ruchu jest Elon Musk, multimiliarder twórca #Tesla, #SolarRoof i #SpaceX. Musk podniósł stawkę małego domu, gdy wynajął jeden w Boca Chica w Teksasie, pracując nad swoim przedsięwzięciem SpaceX. „Czuje, że jest domowy klimat, gdy mieszka się w małym domu” – napisał na Twitterze.
Wiele instynktów Elona Muska zamieniło się w niesamowicie funkcjonujące projekty biznesowe. Jesteśmy przekonani, że bycie częścią tego ruchu to nie tylko filozofia ale możliwość dzielenia odpoczynku z zarabianiem pieniędzy.


Jeżeli chcesz przyłączyć się do ruchu małych domów i razem ze Slow Homes Club zbudować Swoją enklawę, skontaktuj się z Nami!bottom of page